Żeglowanie z dziećmi

Żeglarskie wakacje z dziećmi – na czym pływać, o czym pamiętać i kiedy wyruszyć w pierwszy rejs?

Wakacje na katamaranie to wspaniały sposób na rodzinne wakacje, nie tylko dla zaprawionych w bojach żeglarzy, ale i dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały. Wypoczywanie na pokładzie jachtu może Wam przynieść wiele radości i jest świetnym sposobem na zwiedzanie. Będziecie zachwyceni, odkrywając chorwackie wybrzeże od strony wody, nie mówiąc już o rejsie po Karaibach, które najlepiej jest zwiedzać właśnie z pokładu jachtu.

Wielu spośród naszych gości to rodziny z dziećmi. Nie istnieje dolna granica wieku, w którym można rozpocząć żeglarską przygodę, możecie spokojnie wyczarterować jacht nawet z kilkumiesięcznym niemowlakiem – jesteśmy pewni, że wszyscy będziecie się znakomicie bawić!

Planując wakacje na wodzie z dziećmi najlepiej jest wybrać katamaran (żaglowy lub motorowy). Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do jachtów jednokadłubowych, katamarany są stabilne i praktycznie się nie przechylają, dzieci więc mogą czuć się dość swobodnie zarówno w środku jachtu, jak i na zewnątrz. Kolejnym atutem katamaranów jest przestrzeń: duże kabiny, salon, kuchnia czy szeroki kokpit albo pokład dziobowy, pozwalają na zabawę i wygodne podróżowanie. Na stole w salonie można nie tylko rysować, czy grać w gry planszowe ale także budować prawdziwe konstrukcje z klocków. Ulubionym miejscem wszystkich dzieci (ale także dorosłych) jest siatka rozwieszona pomiędzy pływakami – to jakby mieć swoją własną trampolinę dostępną w każdej chwili.

Rejs to dla dzieciaków niezwykła przygoda, codzienne morskie kąpiele i zwiedzanie nowych miejsc sprawiają, że nie ma czasu na nudę. Jednego dnia zwiedzacie stare miasteczka i starożytne fort, kolejnego możecie bawić się w najprawdziwszych piratów na bezludnej wyspie. Warto także włączać młodych żeglarzy do różnych obowiązków jachtowych – w zależności od wieku – dzieci mogą być odpowiedzialne za włączanie świateł kotwicznych podczas postoju na kotwicowisku, napełnianie zbiorników wody, pomoc kapitanowi w sterowaniu czy utrzymanie klaru na jachcie.

Na jachcie jak w domu

Katamarany The Yachting Club to wyjątkowo komfortowe jednostki. Kuchnia na każdym z naszych jachtów jest w pełni wyposażona w potrzebne sprzęty, takie jak naczynia, sztućce, garnki, miski i patelnie. Możecie więc dla małych żeglarzy bez problemu przygotować ich ulubione posiłki: nie ma nic smaczniejszego niż naleśniki z owocami i czekoladą jedzone na pokładzie jachtu!

O czym warto pamiętać, płynąc z dziećmi:

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo. W The Yachting Club otrzymacie specjalne dziecięce kamizelki, sugerujemy by dzieci zawsze miały je na sobie podczas rejsu, nawet jeśli potrafią już pływać.

Zabawki i dmuchańce. Z myślą o wodnych zabawach (nie tylko dla dzieci) mamy w naszej bazie dmuchane materace, koła, pelikany i jednorożce. Weźcie też ze sobą kilka ulubionych zabawek – na stabilnym katamaranie można się bawić wszystkim – puzzle i klocki można spokojnie układać na stole w kokpicie lub w salonie.
– Dostosuj czas rejsu do wieku dzieci. Dzieciaki uwielbiają być w ruchu, nie trzeba tego nikomu tłumaczyć – planując więc rejs z kilkulatkami, postaraj się by dzienne trasy nie były zbyt długie. Z naszego doświadczenia wynika, że 4-5 godzin rejsu to optymalny czas dla małych żeglarzy. Po tym czasie warto zatrzymać się choćby na krótką kąpiel.
SUP, kajak i nurkowanie. Polecamy zabrać na swój rejs sprzęty, które dostarczą Wam jeszcze więcej atrakcji – zwiedzanie wysepek z kajaka lub SUPa to wspaniała zabawa. Nie tylko dla najmłodszych. A podglądanie podwodnego świata z maską i rurką to wielogodzinna zabawa dla całej rodziny (wszystkie te sprzęty możesz wypożyczyć w bazie The Yachting Club).
– Choć naszym zdaniem najlepiej jest spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, to wiemy jednak, że czasem wspólny film czy Internet są konieczne, dlatego na naszych jachtach możecie mieć dostęp WiFi oraz telewizor i DVD.
– Filtry przeciwsłoneczne i odpowiedni strój. Pamiętaj, by na żeglarskie wakacje spakować stój kąpielowy oraz ubrania UV dla dzieci. Warto także pamiętać o kremach z filtrem, najlepiej takich które są bezpieczne dla podwodnego życia i raf koralowych. A jeśli będziecie żeglować w Chorwacji przed lub poza sezonem – warto zabrać sztormiak i kalosze.

Pozostałe aktualności

Dlaczego w tym roku postawić na czarter w Chorwacji? 7 powodów, by żeglować z The Yachting Club

Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od najpiękniejszej pory roku – słonecznych wakacji w Europie. Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie w tym roku spędzić wakacje z rodziną i przyjaciółmi i wolicie unikać zatłoczonych środków transportu oraz dużych skupisk ludzkich, to właśnie czarter katamaranu w Chorwacji jest najlepszym pomysłem i świetną alternatywą dla hoteli oraz dużych statków wycieczkowych.

Czartery w Dubrowniku!

Otwieramy kolejną bazę czarterową w Chorwacji – zapraszamy na żeglarskie wakacje w Dubrowniku.

Karaiby przez cały rok!

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Od tego roku nasza baza na Karaibach będzie otwarta przez cały rok, zapraszamy więc na wspaniałe żeglarskie wakacje na pokładzie katamaranów Lagoon.

Pokaż starsze aktualności