Żeglowanie z dziećmi

Żeglarskie wakacje z dziećmi – na czym pływać, o czym pamiętać i kiedy wyruszyć w pierwszy rejs? Wakacje na katamaranie to wspaniały sposób na rodzinne wakacje, nie tylko dla zaprawionych w bojach żeglarzy, ale i dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały. Wypoczywanie na pokładzie jachtu może Wam przynieść wiele radości i jest świetnym sposobem […]

Żeglarskie wakacje z dziećmi – na czym pływać, o czym pamiętać i kiedy wyruszyć w pierwszy rejs?

Wakacje na katamaranie to wspaniały sposób na rodzinne wakacje, nie tylko dla zaprawionych w bojach żeglarzy, ale i dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały. Wypoczywanie na pokładzie jachtu może Wam przynieść wiele radości i jest świetnym sposobem na zwiedzanie. Będziecie zachwyceni, odkrywając chorwackie wybrzeże od strony wody, nie mówiąc już o rejsie po Karaibach, które najlepiej jest zwiedzać właśnie z pokładu jachtu.

Wielu spośród naszych gości to rodziny z dziećmi. Nie istnieje dolna granica wieku, w którym można rozpocząć żeglarską przygodę, możecie spokojnie wyczarterować jacht nawet z kilkumiesięcznym niemowlakiem – jesteśmy pewni, że wszyscy będziecie się znakomicie bawić!

Planując wakacje na wodzie z dziećmi najlepiej jest wybrać katamaran (żaglowy lub motorowy). Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do jachtów jednokadłubowych, katamarany są stabilne i praktycznie się nie przechylają, dzieci więc mogą czuć się dość swobodnie zarówno w środku jachtu, jak i na zewnątrz. Kolejnym atutem katamaranów jest przestrzeń: duże kabiny, salon, kuchnia czy szeroki kokpit albo pokład dziobowy, pozwalają na zabawę i wygodne podróżowanie. Na stole w salonie można nie tylko rysować, czy grać w gry planszowe ale także budować prawdziwe konstrukcje z klocków. Ulubionym miejscem wszystkich dzieci (ale także dorosłych) jest siatka rozwieszona pomiędzy pływakami – to jakby mieć swoją własną trampolinę dostępną w każdej chwili.

Rejs to dla dzieciaków niezwykła przygoda, codzienne morskie kąpiele i zwiedzanie nowych miejsc sprawiają, że nie ma czasu na nudę. Jednego dnia zwiedzacie stare miasteczka i starożytne fort, kolejnego możecie bawić się w najprawdziwszych piratów na bezludnej wyspie. Warto także włączać młodych żeglarzy do różnych obowiązków jachtowych – w zależności od wieku – dzieci mogą być odpowiedzialne za włączanie świateł kotwicznych podczas postoju na kotwicowisku, napełnianie zbiorników wody, pomoc kapitanowi w sterowaniu czy utrzymanie klaru na jachcie.

Na jachcie jak w domu

Katamarany The Yachting Club to wyjątkowo komfortowe jednostki. Kuchnia na każdym z naszych jachtów jest w pełni wyposażona w potrzebne sprzęty, takie jak naczynia, sztućce, garnki, miski i patelnie. Możecie więc dla małych żeglarzy bez problemu przygotować ich ulubione posiłki: nie ma nic smaczniejszego niż naleśniki z owocami i czekoladą jedzone na pokładzie jachtu!

O czym warto pamiętać, płynąc z dziećmi:

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo. W The Yachting Club otrzymacie specjalne dziecięce kamizelki, sugerujemy by dzieci zawsze miały je na sobie podczas rejsu, nawet jeśli potrafią już pływać.

Zabawki i dmuchańce. Z myślą o wodnych zabawach (nie tylko dla dzieci) mamy w naszej bazie dmuchane materace, koła, pelikany i jednorożce. Weźcie też ze sobą kilka ulubionych zabawek – na stabilnym katamaranie można się bawić wszystkim – puzzle i klocki można spokojnie układać na stole w kokpicie lub w salonie.
– Dostosuj czas rejsu do wieku dzieci. Dzieciaki uwielbiają być w ruchu, nie trzeba tego nikomu tłumaczyć – planując więc rejs z kilkulatkami, postaraj się by dzienne trasy nie były zbyt długie. Z naszego doświadczenia wynika, że 4-5 godzin rejsu to optymalny czas dla małych żeglarzy. Po tym czasie warto zatrzymać się choćby na krótką kąpiel.
SUP, kajak i nurkowanie. Polecamy zabrać na swój rejs sprzęty, które dostarczą Wam jeszcze więcej atrakcji – zwiedzanie wysepek z kajaka lub SUPa to wspaniała zabawa. Nie tylko dla najmłodszych. A podglądanie podwodnego świata z maską i rurką to wielogodzinna zabawa dla całej rodziny (wszystkie te sprzęty możesz wypożyczyć w bazie The Yachting Club).
– Choć naszym zdaniem najlepiej jest spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu, to wiemy jednak, że czasem wspólny film czy Internet są konieczne, dlatego na naszych jachtach możecie mieć dostęp WiFi oraz telewizor i DVD.
– Filtry przeciwsłoneczne i odpowiedni strój. Pamiętaj, by na żeglarskie wakacje spakować stój kąpielowy oraz ubrania UV dla dzieci. Warto także pamiętać o kremach z filtrem, najlepiej takich które są bezpieczne dla podwodnego życia i raf koralowych. A jeśli będziecie żeglować w Chorwacji przed lub poza sezonem – warto zabrać sztormiak i kalosze.

Pozostałe aktualności

Żeglowanie z dziećmi

Żeglarskie wakacje z dziećmi – na czym pływać, o czym pamiętać i kiedy wyruszyć w pierwszy rejs? Wakacje na katamaranie to wspaniały sposób na rodzinne wakacje, nie tylko dla zaprawionych w bojach żeglarzy, ale i dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały. Wypoczywanie na pokładzie jachtu może Wam przynieść wiele radości i jest świetnym sposobem […]

Jesień w Chorwacji

Poznajcie naszą subiektywną listę najważniejszych jesiennych atrakcji i miejsc, które warto odwiedzić podczas czarteru w Chorwacji.

Pokaż starsze aktualności