Karaiby przez cały rok!

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Od tego roku nasza baza na Karaibach będzie otwarta przez cały rok, zapraszamy więc na wspaniałe żeglarskie wakacje na pokładzie katamaranów Lagoon.

Karaiby to wyjątkowe miejsce na Ziemi, pogoda dopisuje niemalże przez cały rok – oblane słońcem plaże o białym piasku, zielone palmy i niepowtarzalna atmosfera karaibskich wysp stanowią doskonałą odskocznię od codzienności. Tu się po prostu wypoczywa!

Nasza baza znajduje się w przepięknej marinie Le Phare Bleu oddalonej tylko kilka minut samochodem od lotniska i dużego centrum handlowego, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w potrzebne na rejs przysmaki. Na pobliskich straganach kupicie soczyste i słodkie owoce: banany, pomarańcze, marakuje, owoce granatu i chlebowca oraz typowe dla wyspy warzywa jak bataty, okrę czy jamy (pochrzyn).

Grenada, leżąca na południowym krańcu Karaibów, szczęśliwie od wielu lat omijana jest przez silne wiatry i huragany, dlatego jest jednym z bezpieczniejszych miejsc do żeglowania także poza tzw. sezonem wysokim, który trwa mniej więcej od grudnia do końca marca. Jeśli chcecie poznać prawdzie oblicze Karaibów, to Grenada będzie dla was idealnym miejscem. Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych na świecie plaż – Grand Anse oraz wiele oszałamiających wodospadów – niektóre z nich ukryte są w samym sercu lasu deszczowego. Nasi współpracownicy z radością odkryją przed wami tajemnice Grenady i zaprowadzą w miejsca, które was zachwycą.

Dokąd płynąć? W The Yachting Club sami decydujecie o trasie swojego rejsu, a my zawsze z wielką radością służymy Wam pomocą i wskazówkami. Z całą pewnością spodoba Wam się trasa na północ – w kierunku wyspy Mystique. Możecie zatrzymać się w pobliżu Carriacou, na Tobago Cays (St Vicent i Grenadyny), Union Island, Marayu i Bequi. Każde z tych miejsc jest inne, i każde piękne. Tobago Cays to archipelag bezludnych wysepek, gdzie przycumowani do boi możecie snorklować wśród żółwi morskich, kolorowych ryb i płaszczek – a wieczorem zjecie wspaniałą kolację na plaży (homary, ryby i lokalne przysmaki). Na Union Island wypoczniecie w jednej z miłych restauracyjek, a na zachód słońca koniecznie popłyńcie swoim pontonem na wyspę tak małą, że mieści się na niej jedynie bar – przekonajcie się sami, że nie bez kozery wyspa ta nosi nazwę Happy Island.

Pozostałe aktualności

Dlaczego w tym roku postawić na czarter w Chorwacji? 7 powodów, by żeglować z The Yachting Club

Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od najpiękniejszej pory roku – słonecznych wakacji w Europie. Jeśli zastanawiacie się nad tym, gdzie w tym roku spędzić wakacje z rodziną i przyjaciółmi i wolicie unikać zatłoczonych środków transportu oraz dużych skupisk ludzkich, to właśnie czarter katamaranu w Chorwacji jest najlepszym pomysłem i świetną alternatywą dla hoteli oraz dużych statków wycieczkowych.

Czartery w Dubrowniku!

Otwieramy kolejną bazę czarterową w Chorwacji – zapraszamy na żeglarskie wakacje w Dubrowniku.

Karaiby przez cały rok!

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Od tego roku nasza baza na Karaibach będzie otwarta przez cały rok, zapraszamy więc na wspaniałe żeglarskie wakacje na pokładzie katamaranów Lagoon.

Pokaż starsze aktualności